Spolufinancováno Evropskou unií

Projekt PŘEMYSLOVCI I. je spolufinancován Evropskou unií.

Články

Filtr
 • Chcete poradit s NZÚL?

  Asi jste už zaregistrovali, že pod touto zkratkou se skrývá dotační program SFŽP Nová zelená úspora light, z něhož si oprávnění žadatelé mohou například vyměnit okna, dveře nebo zateplit strop nebo střechu. V médiích se taky objevila zpráva, že místní akční skupiny mají žadatelům se zpracováním žádosti pomáhat. I to je pravda. Takže - máte-li zájem, pište na info@premyslovci.cz. Máte ještě relativně dost času, program bude spuštěn teprve 9. 1. 2023, do té doby nejde žádost vyplnit a odeslat.

  Jarda Huk

 • Vydali jsme novou publikaci

  Trvalo to trochu delší dobu, než jsme čekali, ale naše nová publikace konečně vyšla. Pod názvem Pozvání do země knížat a králů se skrývá povídání o nás, ale především o kusu země, kde působíme.  Publikace se vymyká z naší řady formátem, zpracováním i rozsahem a tak trochu rekapituluje těch 18 let naší činnosti. A dočká se také křtu. Uskuteční se v malé galerii Vlastivědného muzea ve Slaném ve čtvrtek 1. prosince 2022 od 17 hodin.

  Jste všichni srdečně zváni!

  Jarda Huk a Štěpánka Fišerová

 • Výzva IROP 2021-2027 pro základní školy vyhlášena

  MMR vyhlásilo 1. 11. 2022 výzvu z IROP 2021-2027 č. 24 pro základní školy pro „přechodové regiony“, tj. i pro Středočeský kraj. Alokace výzvy je necelé 2 mld. Kč, limity způsobilých výdajů od 3 do 50 mil. Kč. Spoluúčast je v případě, že žadatelem je obec nebo škola, 20 %. Výzva je průběžná, příjem žádostí trvá do 22. 3. 2023. Realizace díla musí být dokončena do 31. 10. 2025. Podrobnosti najdete zde.

  Jarda Huk

Evropský zemědělský fond rozvoje venkova: Evropa investuje do venkovských oblastí